PSÍ HOROSKOPY    

 

22. červen - 22. červenec

znamení RAKA 

(v tomto znamení je narozena moje Emma a narozena byla i Dorinka)

 

Pes Rak vám jako člen zvířecího zvěrokruhu bude projevovat velkou náklonnost, pravidelně vás bude olizovat, bude se k vám choulit, ale bude vyžadovat i stejnou náklonnost od vás. Poskytněte jim tolik lásky a citu, kolik dokážete. Pozornost, kterou psu Rakovi věnujete, není totožná s tou, kterou byste poskytli psu Blíženci. Pes Rak potřebuje hodně klidu, masáže, polibky a ujišťování, že je máte rádi. Zvířata Raci jsou velmi citliví a rychle vycítí jakýkoliv odpor nebo zlobu, které v sobě máte. Neustálé dokazování lásky je přesně to, co tato zvířata potřebují. Mazlíčci Raci jsou velmi emotivní a jsou nejšťastnější, když vědí, že jste doma, blízko u nich.

 

Rak je vodní znamení a jakákoliv možnost si zaplavat, zaběhat po pláži nebo se vykoupat či osprchovat by měla vašeho raka opravdu potěšit. Protože znamení Raka vládne žaludku, měla by se potravě, kterou váš zvířecí miláček dostává, věnovat zvláštní pozornost. Raci mohou být náchylní k bolestem žaludku, vředům, zvracení apod. Zvířátka ve znamení Raka rádi setrvávají doma, takže byste s nimi, stejně jako s Býky, neměli mít žádné problémy, abyste tyto Raky udrželi uvnitř. Pokud tam jste vy a cítí se opečováváni a milováni, je jejich svět dokonalý. Jen se nedivte, když se tato nevinná zvířátka promění za úplňku ve vlkodlaky.

 

 

23. červenec - 22. srpen                      

znamení LVA

 

Pes Lev se v jedné věci velice podobá Rakovi: vyžaduje hodně péče. Ale místo kňourání a jemného žadonění o nějakou tu něhu, lásku a péči to Lev vyžaduje! Pes Lev bude velmi tvrdohlavě a neustále dotírat, aby vám došlo, že poškrábání hřbetu je přesně to, co právě potřebuje. Udělá to jakoby kočičím způsobem. A kterak tu neustálou potřebu vyjadřuje? Očima: ten pohled, ty prosící oči, které říkají: " Prosím, poškrábej mě na hřbetě. Já to tak potřebuji - teď hned." Dávají to najevo i pohybem těla.

 

Pes Lev umí komunikovat stejně svádivě jako kočka, protahovat si záda, koketně pohazovat hlavou a dívat se svádivým pohledem. Pokud mazlíček Lev něco chce, ať už se jedná o podrbání hřbetu, sladkost, nebo chce jít na procházku, dá vám to najevo velmi asertivním, přesto rázným způsobem. Má velmi kočičí chování, které je také elegantní, královské a panovačné. Lvi se rádi ukazují a ten váš pravděpodobně nebude jiný. Pes Lev si vyskakuje jako by říkal: "Já jsem velmi důležitý." Zvíře Lev vás nepotřebuje tolik jako Rak, Lvi si jsou sami sebou velmi jisti. Pamatujte si, že moc dobře vědí, že jejich hlavním údělem je vás chránit. Nikdy nemají strach, ale jsou také velmi domýšliví. Možná bychom mohli říci, že mají velmi zdravé ego, jen je nikdy neraňte! Jestliže zrovna nemají na něco náladu, určitě to bezpečně poznáte.

 

Lvi jsou temperamentní, využívají svůj šarm, jak a kdy se jim zachce a vždy vám dají najevo, kdo je tu šéf. Když si myslí, že je to nutné, budou bojovat do posledního dechu. Co se týče celé té majestátnosti, není ani mazlíček Lev žádnou výjimkou, vyžaduje spousty odměn, uznání a obdiv. Znamení Lva vládne srdci, páteři a zádům. To způsobuje, že Lvi mívají slabší srdce, infarkty, potíže se zády a páteří. Lvi jsou velmi silní a jen zřídkakdy trpí velkými zdravotními problémy. Jestli máte doma více zvířat a jedno z nich je Lev, snažte se, aby bylo vůdcem smečky.

 

 

23. srpen - 22. září  

znamení PANNY

 

Pokud je vašim pejskem Panna, nemusíte se obávat, že by byl ve vašem domě nepořádek. Tato zvířata jsou extrémně čistotná, jemná a pečlivá, příroda je už taková stvořila. Vše, co dělají, vykonávají velmi pečlivým, řádným a tichým způsobem. Stěží si všimnete, že jsou někde kolem vás. Psi Panny stejně jako lidé Panny, mají neustálou potřebu něco dělat, a když nic nedělají, cítí se bezmocní a nudí se. Dávejte pejskovi Panně různé úkoly tak často, jak můžete, učte ho nějaké triky, které se vždy hodí, například nosit noviny, rozsvěcet světlo, když se setmí. Psi Panny jsou velice chytří, rychle se učí a mají neuvěřitelnou paměť. Pes Panna bude víc než potěšen, když vám bude moci sloužit. Vaše přání pro něj bude rozkazem. Psi jsou od přírody velmi čistotní, vždy o sebe pečují, čistí se a žijí rádi v relativně čistém prostředí. Postarejte se o to, aby se pelíšek Panny pravidelně čistil, zajistěte, aby tito mazlíčci měli vždy čerstvou stravu a vodu.

 

Panna vládne vnitřnostem a také nervové soustavě. Buďte velmi opatrní na to, čím se váš pes živí. Často mu nabízejte podmáslí nebo jogurty. Živé bakterie v těchto produktech umožňují, aby jeho citlivý zažívací systém pracoval hladce. Stejně jako Blíženci, i Panna vládne nervové soustavě, takže není neobvyklé, když pes Panna trochu znervózní nebo znejistí. Kromě toho, že potřebuje neustále něco dělat, potřebuje také hodně spánku.

 

 

23. září - 22. říjen  

znamení VAH

 

Pokud máte v domácnosti zvířata, která se neustále perou, pes Váha bude ten, který vše vyřeší a uklidní. Nezáleží na tom, jaké zvíře máte. Je-li ve znamení Vah, udělá pro klid cokoliv. Váhy nejsou bojovníci, ale občas si musí zařídit, aby nebyla harmonie v domácnosti narušována. Je velmi těžké přimět Váhy bojovat, obyčejně se tomu pokusí vyhnout anebo se snaží boj zastavit. Proto všichni ostatní mazlíčci, které máte, budou vždy mírumilovné Váhy uznávat a respektovat.

 

Když jiná zvířata nemáte, bude to na vás, protože Váhy potřebují přátele. Jste-li stále doma, pak bude váš pes ve znamení Vah naprosto spokojen. Potřebuje mít jen někoho kolem sebe, někoho, koho může milovat a kdo se o něj postará. Od Vah neuslyšíte tolik kňourání jako od Raka, Váhy si vystačí samy, pokud vědí, že mají společníka. Nepotřebují, abyste jim byli neustále nablízku, jen chtějí vědět, že k vám patří, že jsou součástí rodiny. Protože jde o znamení vzdušné, nejsou příliš při zemi. To neznamená, že by jim vadilo, když je občas podrbete za ušima, ale většinu času stráví s ostatními zvířaty z okolí nebo s hračkou, kterou jim jejich majitel prostě "musel" koupit. Neočekávejte, že Váhy budou kvůli mazlení vyhledávat vaši společnost. A ještě jedna věc týkající se mazlíčků, Váhy jsou velmi přitažliví, protože jsou vedeni planetou lásky a krásy. Váhy vládnou ledvinám a proto je potřeba dávat vašemu pejskovi dostatek čisté pitné vody a je i potřeba ho povzbuzovat v pití tak často, jak to jen jde.

 

 

23. říjen - 21. listopad 

znamení ŠTÍRA

 

Když cítíte, že pejskům Štíra moc nerozumíte, neklesejte na mysli. Bude-li se váš kamarád chovat jako opravdový Štír, bude velmi těžké porozumět mu. Vše velmi silně prožívají, ale vy se o tom nikdy nedozvíte. Pokud jste toho svého Štíra rozzlobili nebo urazili, nechoďte k němu příliš blízko. Nikdy předem nevíte, jestli neplánuje nějaký útok. Přesto všechno projevují psi Štíří většinou naprostou oddanost a věrnost, což lze zřídkakdy spatřit u zvířat narozených pod jiným znamením, snad kromě Lva.

 

Štír je stálé znamení a stálost přenese i na svého pána. Dalším charakteristickým rysem je Štírovo majetnictví, chce všechno a právě teď. Možná zjistíte, že pes Štír není příliš společenský. Štír vládne reprodukčním orgánům.

 

 

22. listopad - 21. prosinec

znamení STŘELCE

 

Jestliže rádi se svým kamarádem šplháte po skalách, jezdíte na kánoi, běháte anebo provozujete jiný druh sportu v přírodě, měli byste mít Střelce. Všichni Střelci potřebují svobodu, otevřený prostor, čerstvý vzduch a možnost toulat se po okolí. Ze všech znamení projevuje Střelec nejvyšší tělesnou aktivitu a všichni "členové" musí žít tak, jak jim jejich znamení káže. Čím více necháte Střelce běhat, skákat nebo plavat, tím šťastnější bude. Nesnažte se ho omezovat v pohybu. Vztah s tímto zvířetem by měl být velmi zdravý, vždy na něm vidíte, jakou má náladu a v jaké je formě.

 

Pes Střelec bude vždy otevřený i v dobré náladě. Protože jsou zvířata Střelci tak přizpůsobivá a aktivní, nenastanou žádné potíže, ať už je vezmete kamkoliv. Jsou velmi zdatná. Střelci mají spoustu energie, která hned tak nevyprchá. Ale přesto buďte opatrní, aby se váš mazlíček nepřetáhl. Zajistěte mu dostatek odpočinku, aby byl vždy v dobré kondici. Střelci jsou díky své aktivitě náchylní k úrazům, proto mějte na paměti, že jsou tak trochu nezodpovědní. Pes Střelec bude celkem samostatný, a tak se o něj nemusíte bát. Když nemají co dělat, mají Střelci sklon se nudit a tím i ničit nebo devastovat byt. Střelec je velmi hravý a málokdy se unaví. Dobrým společníkem pro Střelce by byl Lev, Skopec anebo dokonce další Střelec. Znamení Střelce vládne nohám. Tato zvířata jsou velmi silná a zdravá a jejich síla spočívá právě v nohách.

 

 

22. prosinec - 19. leden                

znamení KOZOROHA

 

Pes Kozoroh není zrovna nejzábavnější, ale bude se chovat podle vašich pravidel. Kozoroh je velice inteligentní, naučí se přesně to, co budete po nich chtít a udělají to s obrovským potěšením. Kozorohové jsou v podstatě přísní, mají rádi povinnosti a dělají vše "správně". Pokud jste ten typ pána, který nemá rád překvapení a chce vždy vědět, co jeho čtyřnohý miláček právě dělá, pořiďte si psa narozeného ve znamení Kozoroha. Bude se snažit zvládnout všechny kousky, které ho budete učit a při předvádění v nich nenajdete jedinou chybu. Pejsek nebývá příliš přítulný a citlivý. Kozoroh je velmi "pevné" znamení a všichni členové tohoto znamení jsou v tomto směru silně ovlivněni. Budete mít věrnost a oddanost, s čímž můžete počítat, poslušnost a chování na jedničku je samozřejmostí. Kozoroh vládne kostře, kolenům a zubům. Proto zajistěte svému miláčkovi stravu plnou vitamínů a minerálů a hlavně vápníku a hořčíku, aby jim kosti a zuby zůstaly pevné a silné. Nedávejte psovi obyčejné masové kosti, aby se mu nějaký odštěpek nezachytil mezi zuby nebo ještě hůře, v krku. Do stravy Kozoroha nepřidávejte žádné slané výrobky, což je preventivní opatření proti artritidě. Očekávejte, že se váš miláček dožije vysokého věku.

 

 

20. leden - 18. únor                

znamení VODNÁŘE

 

Pokud jste se někdy zajímali o to, které zvířátko by asi bylo jako "živý drát", pořiďte si Vodnáře. Vodnáři jsou při veškeré činnosti velmi živí a někdy dokonce i roztržití. Vodnář bude všechno, jen ne snadno zvládnutelný a klidný. Jste-li takoví i vy, bude to pro vás velká výzva, abyste tento "drát" zkrotili. Energie Vodnáře udělá z mazlíčka třeštidlo. Pro Vodnáře bývá těžké, aby se pohyboval jen jedním směrem. Vypadají, jako by se pohybovali všemi směry najednou. Přesto i společník Vodnář, tak jako téměř každý, vám dokáže dát tolik citu, kolik zvládnete asi v deseti vteřinách, dokud opět nedojde k onomu zkratu a on neodpádí jiným směrem.

 

Pokud těmto pejskům nedovolíte dělat to, co chtějí, ihned vám to řádně vrátí. Nejvíce svobody ze všech znamení zvěrokruhu, včetně Střelce, potřebují právě Vodnáři. Když se toulají, mohou se dostat příliš daleko, proto si jako majitelé dávejte pozor. Pes Vodnář se ke každému chová velice přátelsky, ale nepřilne výrazně k nikomu určitému. Každého miluje chvilku, včetně vás. Miluje hodně vzrušení. Vodnář vládne oběhu, holením a kotníkům. Zajistěte mu dostatek prostoru k pohybu na místě, kde se nemůže poranit, hlavně dávejte pozor na spodní partie tlapek. Pověste mu na krk identifikační známku.

 

 

19. únor - 20. březen                                        

znamení RYB

 

Podívali jste se někdy do psích očí a doslova změkli z dobroty, která vyzařovala z oněch tůní lásky? Takové jsou oči Ryb. Oči, které máme na mysli, když vyslovujeme tu starou větu, že oči jsou okna do duše. Ryby jsou znamením služby, ani ne tak služby z povinnosti jako spíš obětování se pro ni. Je to jen druh služby, která si neklade podmínky a je vykonávána z jediného důvodu - pomoci druhému.

 

Jestliže máte pejska ve znamení Ryb, bude asi velmi jemný, "málomluvný", citlivý a celkem křehký. Tělesný a duševní stav těchto zvířat nepatří k nejodolnějším. Bývají velmi citlivá jak k problémům doma, tak k zdravotním potížím svých chlupatých tělíček. Výrazným charakteristickým rysem Ryb je neuvěřitelná intuice psychická. Možná budete jejich obrovskou citlivostí vyděšeni a přísahali byste, že jsou z jiného světa.

 

Pes Ryba bude naladěn zcela na vaši vlnu. Zdraví Ryb nemusí být zrovna nejpevnější. Pamatujte si, že jsou tato zvířátka velmi křehká. Chovejte se k mazlíčkům Rybám tak jemně, jak jen můžete. Oni opravdu žijí jen pro vás, tak jim ukažte, jak moc si toho ceníte. Postarejte se o to, aby teplota v domě nebyla extrémní, aby krmení bylo lehké a křehké a aby strava byla výživná a nezatěžovala Rybí trávicí ústrojí. Ryby vládnou nohám, proto je potřeba udržovat tlapky a drápky upravené a čisté. Pravidelně je prohlížejte a udržujte ve zdraví.

 

 

21. březen - 20. duben                    

znamení SKOPCE

 

Pokud je váš kamarád narozený ve znamení Skopce, nikdy se nebude zdrženlivě ochomýtat kolem a dávat ostatním najevo, že on či ona je na řadě první. Pes Skopec spíše bude chtít být mnohem častěji v řadě ten jediný! Zvířata Skopci jsou nejraději v domácnosti jedničky a dovedou být pěkně nepříjemní, je-li tam jakákoliv konkurence. Samozřejmě vašemu labradorovi asi nebude vadit hezká, tučná kachna, kolébající se kolem domu, do níž se občas zakousne jako do předkrmu. Ale dělit se s někým, na to zapomeňte. Tihle chlapíci jsou sobečtí - nedělí se o hračky, potravu ani pána.
 

Je-li váš pes Skopec, buďte velmi opatrní, když v okolí vypukne rvačka. Králík Skopec může být stejně agresivní, jako buldok Skopec. Skopci se velmi rádi perou, a když už začnou, je skoro nemožné přinutit je, aby přestali. Protože Skopec vládne hlavě, když bude agresivní, bude ji mazlíček Skopec používat více než kteroukoliv jinou část těla. Snažte se vyhnout tomu, abyste měli ve stejné době více než jednoho mazlíčka Skopce - hlavně jde o zvířata stejného druhu. Možná si padnou do oka, budou si užívat hojnou energii toho druhého, ale když nastane úplněk, jakékoliv zvíře se může proměnit ve vlkodlaka a Skopci jsou k tomu náchylnější než většina ostatních znamení. Pamatujte si, že Skopci jsou velmi statní, a tak není neobvyklé, že se čas od času rádi poperou. Právě proto, že to jsou zdatná zvířata, jsou Skopci extrémně energičtí a aktivní. Mají rádi každou činnost. Také mají rádi sex. Mazlíčci Skopci mají tendenci utíkat, takže se starejte o to, abyste je drželi doma nebo na dvorku pod dohledem a v bezpečí. Protože Skopec vládne hlavě, občas jim prohlédněte zuby, dásně, oči, čumák, uši a celou hlavu, aby nenastaly neobvyklé potíže. Chraňte mazlíčka před velkým horkem. Skopci potřebují hodně pohybu hlavně na velkém otevřeném prostoru, kde mohou šťastně a svobodně běhat, létat, hopsat a dovádět. Zavírat Skopce doma je jako držet ho ve vězení.

 

 

21. duben - 20. květen

znamení BÝKA

 

Když chcete mít klidného mazlíčka, který rád setrvává v domě a je středně náladový, zkuste to s Býkem. Jediné, co je skutečně nepříjemné, je, že pes Býk bývá velmi tvrdohlavé zvíře. Velmi pravděpodobně počká, až přijdete k němu, než aby šlo k vám. Můžete ho volat tak dlouho, jak chcete, opakovat padesátkrát jeho jméno, křičet na něj, prosit, být na něj hodní. Nepřijde, dokud samo nebude chtít.

 

Psi ve znamení Býka rádi zůstávají na svém místě a návštěvníci musí přijít k nim. Býk je jaksi pomalý se vším respektem. Bere život tak, jak jde. Pes Býk nemusí nikam jít - často celé hodiny - a přitom se cítí v pohodě a naprosto spokojeně. Zvíře Býk nemá mnoho energie a raději se jen tak povaluje, než aby proskakovalo kruhy, honilo veverky, závodilo nebo chytalo házející talíř. To neznamená, že nemá žádnou sílu. Má ji a uvolňuje ji velmi pozvolna. Pes Býk má rad pohodlí, s chutí se nechá opečovávat a krmit, drbat, kartáčovat, hladit, stříhat apod. Zajistěte Býkovi dostatek pohodlných věcí, například měkké deky, polštáře a pelíšky a zařiďte, aby vše, co mu poskytujete, bylo pěkné. Býk ovládá krk. Díky tomu je tato partie těla mazlíčka velmi citlivá a náchylná k bolestem v krku, kašli, nataženým svalům atp. Nikdy psa netahejte na procházce na vodítku a uvolněte mu obojek tak, aby to pro něho bylo pohodlné. Pravidelně kontrolujte, zda ho nemá kolem krku moc těsný, což se může stát, když změní hmotnost anebo vymění srst. Býci jsou náchylní k tloustnutí, dohlížejte na jejich jídelníček a odolejte pokušení dávat mu zbytky jídla nebo sladkosti. Také jim nedávejte žádné kosti, protože se v jejich nejcitlivějším místě - krku - mohou zaseknout.

 

 

21. květen - 21. červen

znamení BLÍŽENCŮ

(v tomto znamení byl narozen Edík)

 

Lidé Blíženci s oblibou mluví, stejné je to i se zvířaty Blíženci, jen používají vlastní jazyk. Pes Blíženec bude štěkat mnohem více než pes Býk, Blíženci milují hluk, jsou rádi v neustálém pohybu, ale musí to být různé druhy činností - a velmi často všechny naráz! Kromě toho, že se hlasitě projevuje, je pes Blíženec i velmi bystrý. Není neobvyklé, že je takové zvířátko neobyčejně vnímavé a velmi rychle dokáže pochopit, co po něm chcete. S oblibou se učí různým trikům a povelům, často od lidí odkouká nějakou činnost a pak se opičí. Pokud má dost věcí, kterými se může po celý den zabývat, bude se pes Blíženec zřídka nudit. A protože všechna ta aktivita Blížence dost vyčerpává, je potřeba, aby Blíženci dostatečně odpočívali. Měli by mít pohodlné místo ke spaní a člověk by ho neměl rušit. Odpočinek působí jako aspirin. Většina zvířat vnímá okolní svět čenichem.

 

Zvířata Blíženci jsou extrémně citliví na pachy. Psi, kteří pracují pro policii při vyhledávání lidí, drog, zbraní, jsou pravděpodobně pod silným vlivem Blíženců, když mají tak ostrý čich. Mazlíčci v tomto znamení budou mít velmi bystré všechny smysly - ostrý sluch, bystrý zrak a dokonalý čich. Pes Blíženec bude pravděpodobně mlsný, jelikož chuť je dalším smyslem, který je u Blíženců velmi vyvinutý. Blíženci vládnou nad nervovým systémem a také pažím a ramenům. Pokud není váš mazlíček opicí, nemusíte se starat o nic jiného než o jeho nervový systém.

 

 

KDY SES NARODIL - JAKÉHO MÁŠ PSA

Beran

Tento zrozenec je typický obdivovatel síly a velikosti. Často se pohybuje a potřebuje hodně prostoru pro své nápady. Proto si vyhledává plemena, která můžou bojovat. Především oni provádějí psí zápasy, i když tato vášeň asi zůstane ve skrytu. Najde si tedy německého ovčáka, pitbulteriéra nebo vlkodava, ale třeba i knírače nebo boxera.

 

Býk

Tento typ člověka vyhledává většinou plemena, která můžou žít na zahradě a u domků. Ženy mají rády především milé pokojové psíky, kteří neumažou pohovku. Mají všeobecnou tendenci je opečovávat a zušlechťovat. Je mezi nimi spousta okrašlovačů. Proto jim může vyhovovat pudl, čínský palácový psík nebo yorkshireský teriér.

 

Blíženci

Tento člověk má rád veselí a skotačení, taky psy, kteří umějí být v pohybu. Potřebuje jejich inteligenci a živost, baví ho s nimi provádět spoustu různých nápadů. Má rád spíš menší druhy, protože většinou žije ve městech. Proto si rád vybere třeba jezevčíka nebo pinče.

 

Rak

Tento člověk má rád psy, kteří umějí podporovat rodinnou atmosféru. Taky ale takové, kteří umějí vytvořit pocit bezpečí a klidu. Jsou rádi, když zvládnou vycítit jeho proměnlivé nálady a pomáhají mu v těch horších. Ale taky, když umějí být správně veselí a ocení jeho schopnost uvařit dobré jídlo. Nevybírá si tolik, bere všechny rasy od těch velkých, jako je bernardýn, až po malé, jako je srnka.

 

Lev

Má rád psy, kteří jsou přirozeně sportovní. Ale taky typy, které působí svou elegancí. Rádi je nechávají aspoň trochu upravovat. S chutí je cvičí a mají dobrý pocit, když přirozeně poslouchají různé pokyny. Potřebují se s nimi procházet v parcích a různých prostorách, takže musí být klidní i zábavní. Mají v oblibě irské setry, dalmatiny, psy čau-čau, barzoje a podobné.

 

Panna

Tito zrozenci vyhledávají psy, kteří umějí plnit praktické činnosti. Ale stejně tak je mají rádi jako společníky. Skvěle se o ně starají, vždycky jim připraví žrádlo a čistí jejich prostory. Ve vyšším věku se s nimi dost hluboce sbližují a můžou si s nimi jako ostatně se všemi domácími zvířaty dobře dorozumět. Nevybírají si příliš, líbí se jim různí jezevčíci, špicové, ale i voříšci a podobní.

 

Váhy

Tito lidé mají rádi psy, kteří mají určitou elegantní stránku, umějí být klidní a poslušní. Ale taky společensky zábavní a v pravý okamžik veselí. Můžou je trochu zanedbávat, což ale ihned napravují. Mají smysl pro klidné vedení a příjemné spolužití. Rádi se s nimi pomalu procházejí. Jde k nim třeba kolie.

 

Štír

Ti mají rádi psy, kteří vlastní své určité kvality. Rádi je cvičí v odolnosti proti různým situacím, kdy můžou osvědčit svoje kvality. Poněkud drsnější plemena psů vyhovují jejich mentalitě. Podporují jejich přirozené kvality a někdy rádi trochu zastrašují ostatní, což se lidem nemusí příliš líbit. Vyhovují jim bulteriéři nebo dogy.

 

Střelec

Těmto zrozencům vyhovují plemena, která s nimi můžou sportovat a pohybovat se na velkých dálkách. Zároveň ale v sobě musí mít cosi aristokratického a veselého. Nechávají o ně pečovat, bývají na ně nároční, ale nechávají jim značnou volnost. Dobře s nimi souzní lovečtí psi, chrti, kokršpanělé nebo různé druhy ohařů.

 

Kozoroh

Tito lidé mají psy rádi. Vyhledávají taková zvířata, která nejsou příliš náročná, ale zase se umí hodně naučit a dobře se chovat. Protože jsou taky samotáři, vyhledávají podobné typy psů. Mají blízko k zahradám, ale i horám. Vybrat si proto můžou ovčácká a honácká plemena na venkově, ve městech třeba i mastify.

 

Vodnář

Tito zrozenci nedělají mezi psy příliš mnoho rozdílů. Mají rádi veselé typy psů, které se umějí podělit o svou náladu s ostatními. Měli by se dobře vejít do velkoměstských bytů, ale taky něčím překvapit. Proto si vybírají nejnovější rasy nebo netypické psy, voříšky, ale i různě postižené psy z útulků. Často jim dávají netypické oblečky.

 

Ryby

Tito lidé mají rádi zvířata, ale ve psech tolik vybíraví nejsou. Mají rádi takové, kteří nejsou nároční, ale zároveň ani příliš skromní. Potřebují si s nimi rozumět v různých chvilkách, které jim dávají psychickou pohodu. Zároveň ale potřebují i ochránce před světem, proto mají někdy i útočné psy. Můžou tedy mít jorkšírského teriéra i velké dogy.