CHOVATELSKÁ STANICE

 
 
 
 
Naše chovatelské stanice „z Vichrného návrší“ byla mezinárodně uznaná FCI dne 17. 12. 2015 a je zaměřena na chov dlouhosrstých jezevčíků malého rázu.

 

Proč název „Vichrné návrší“? Je to úplně prosté. Název naší chovatelské stanice vznikl podle jednoho oblíbeného místa v Malé Morávce v Jeseníkách, kde jsem žila a kde se mnou Emma strávila první rok svého života. Chodily jsme na procházky do polesí „Miloch“. Cesta tam vede vysokým porostem převážně starých smrků a buků, lesní mýtinou, zčásti je lemovaná skalami a vyúsťuje do místa, odkud je nádherný výhled do údolí Malé Morávky. V dálce se otevírá pohled na městečka Rýmařov a Bruntál. Tady jsme s Emmčou často usedly k odpočinku a kochaly se krásou přírody. Fouká tu v každém ročním období dost silný vítr. A pokud je jinde povětří, tady opravdu fičí jako o život. Toto místo jsem si natolik zamilovala, že jsem podle něho pojmenovala  naši chovatelskou stanici „z Vichrného návrší“.
 

 

V naší chovatelské stanici jsou štěňátka odchovávána v domku se zahradou, takže jsou, pokud to počasí dovolí, zvyklá na pobyt venku a mohou v klidu objevovat okolní svět a dění v něm.  Jezevčík je samozřejmě členem rodiny, a proto se mnou sdílí veškeré dění nejen venku na zahradě, ale také v domácnosti. Většinu času tráví se mnou, všude se mnou cestuje, denně běhá venku, chodí se mnou na procházky do přírody, protože vlastnictví zahrady neznamená, že to jezevčíkovi stačí. Je zvyklý na pobyt na venkově i  ve městě. Jezdí všemi dopravními prostředky, nebojí se ohňostroje ani bouřky. Díky tomu je vyrovnaný, není lekavý, ani agresivní. Je to rovnocenný partner, který perfektně zná svoje místo ve smečce a tudíž nezlobí, není uštěkaný, ani přehnaně rozmazlený. Prostě tak, jak má milovaný jezevčík být.

 

Jezevčík je u nás v první řadě naším kamarádem do pohody i nepohody a má s námi vždy osobní kontakt. Mým cílem je odchovávat štěňátka zdravá (nepraktikuji blízkou příbuzenskou plemenitbu a při výběru pejsků sleduji zdravotní stav i genetickou zátěž), výborného exteriéru dle současných kritérií a stejnou měrou také vyrovnaných povah a předpokladů loveckých. Majitele pro naše štěňátka pečlivě vybírám.

 

Odchodem štěňátka do nového domova můj zájem o něj nekončí, novým majitelům jsem vděčná za kontakt, podávání alespoň krátkých zpráv, jak se našemu odchovanci daří. Potěší mě, pokud zašlou pár fotek. Štěňátka od nás odcházejí do nových domovů ve věku 8 týdnů věku. Jsou socializovaná, 2 x odčervená, 1 x očkovaná, tetovaná a jsou čipovaná a zaregistrována do Národního registru majitelů zvířat.

 

Štěňátka při odchodu do nových domovů a jejich noví majitelé s sebou dostanou:

  • kupní smlouvu
  • Euro pet passport pro zvířata v zájmovém chovu
  • potvrzení o veterinární prohlídce štěněte a jeho zdravotním stavu před odchodem z CHS
  • potvrzení o převzetí štěněte
  • pár dobrých rad do začátků pro nové majitele v tištěné podobě
  • malou výbavičku do začátků – originální balení granulek, na které jsou zvyklá, spací pytel, misku, pamlsky, hračky, obojek, což jim velmi pomůže překlenout počáteční období v novém domově

 

Dále nabízím celoživotní servis a poradenství.

 

Průkaz původu psa zasílám doporučeně poštou ihned po jeho obdržení z Plemenné knihy.

 

Novým majitelům (páníčkům) nabízím:

  • možnost osobní návštěvy v naší CHS po narození štěňátek (nejdříve však ve věku 4 týdnů)
  • komunikaci před odběrem štěňátek – dotazy, rady, fotografie štěňátek apod.